close
تبلیغات در اینترنت

وادی ایمن

تبلیغات

عنوان پاسخ بازدید توسط
0 605 panisa
0 410 panisa
0 335 panisa
0 454 panisa
0 478 panisa
0 540 panisa
1 484 aligasemi
0 354 panisa
0 358 panisa

این کلیپ  به موضوع نگاه به نامحرم از زبان  شیرین استاد دانشمند پرداخته است.

به محض ورود میت به  قبر، شب اول قبر آغاز میشود.که ممکن است تحمل همان سختی های اولیه، جهت آشنایی با جهان آخرت ،پذیرفتن حقایق هولناکی چون حساب و کتاب ، نکیر ومنکر و برزخ و قیامت ... باشد.

 سخت ترین شبی است که میت تجربه میکند و بر اساس اعمال خود فرد ، این شدت کم و زیاد دارد.

  ااز مهم ترین حوادث این شب ، سوالات نکیر و منکر است.

پیغمبر- صلّى اللّه علیه و آله و سلّم- سؤال كردند، فرمود: نماز از واجبات دین است ...شفیع نزد ملك الموت، و مونس قبر و فرش زیر پهلو است. جواب نكیر و منكر است.

برای آسانی و نجات از عذاب نکیر و منکر و نیز پاسخگویی به این دو فرشته الهی که به تواتر در روایات ایشان را رعب آور معرفی کرده؛ راه هایی آورده اند:

نماز 

 (2) ضمرة بن حبیب گوید راجع به نماز از پیغمبر- صلّى اللّه علیه و آله و سلّم- سؤال كردند، فرمود: نماز از واجبات دین است ...شفیع نزد ملك الموت، و مونس قبر و فرش زیر پهلو است. جواب نكیر و منكر است.(نصحایح ،369، نماز بیست و نه خاصیت دارد ... )

 نماز شب

 و امام صادق علیه السّلام از پدرانش از پیامبر صلّى اللَّه علیه و آله و سلم نقل كردند كه: نماز شب باعث خشنودى خدا و دوستى فرشتگان مى‏گردد و... جواب منكر و نكیر و مونس و زائر او در قبر می‏گردد.

 روزه ماه شعبان

 هر كس نُه روز از ماه شعبان را روزه بگیرد منكر و نكیر به هنگام سؤال، با وى مهربان و با عطوفت خواهند بود.( ثواب الاعمال وعقاب الاعمال ،شیخ صدوق ،ص82)

 دوستی وپیروی از حضرت علی علیه السلام

  هر كس على را دوست بدارد خداوند ... ترس منكر و نكیر را از او دور مى‏گرداند و قبرش را روشن می‏سازد و چهره‏اش را نورانى می‏نماید. (الإیمان و الكفر بحار الانوار،ج‏1،254)   

 در ادامه عواملی که باعث کم شدن فشار قبر میشود؛  با توضیحات و روایات ذکر شده است.

 

وقتی به این ایستگاه فکر میکنم،بقیه ایستگاه های زندگی برام کم اهمیت میشن.

میدونستید که یاد مرگ ثواب داره به خاطر اثری که بر اعمال میذاره؟پس همیشه به یادش باشید.به امید عاقبت به خیری هممون و بخشش درگذشتگان.آمین

 

برای مشاهده عکس های این استگاه  لطفا به ادامه مطالب مراجعه کنید.

 

با سلام.نماهنگ آماده شده  حاصل  همخوانی مداح معروف حاج عبدالرضا هلالی و خواننده کشورمان آقای حامد زمانی است که از تلوزیون نیز پخش شد .این آهنگ در وصف امام رضا علیه السلام درقطعه بهشت است.مطمئنا خوشتون میاد.

 اگر سرعت نت شما برای گوش دادن با کیفیت این نماهنگ ، پایین است به ادامه مطالب بروید و از لینک  مستقیم و بدون تصویر استفاده کنید.

به امید شفاعت امام رضا . التماس دعا

 

داستانی واقعی از عذاب 

تعداد صفحات : 24
صفحه قبل 1 2...20 21 22 23 24