close
تبلیغات در اینترنت
جملات کلیدی استاد پناهیان
کمی طاقت داشته باشید...

وادی ایمن

جایی برای احیای دل ها

امروز چهارشنبه 21 آذر 1397 روز خوبی داشته باشید.

مکان تبلیغات شما
آخرین ارسالی های انجمن
درخواست مطلبمــــطالب درخـــواستی خودر را از طریق لینک زیر به گوش ما برسانید .
خبر نامه با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار مطالب و سایت ما با خبر شوید .
جملات کلیدی استاد پناهیان
جملات کلیدی استاد پناهیان
گلچینی از سخنان استاد علیرضا پناهیان


اگر در دین داری پخته شدید، خام نخواهید شد

ولی اگر داغ شدید، احتمالا سرد خواهید شد.

************

روایت داریم که خوش به حال مومن غریب ، خب این غریبانه بودن در دین برای زنها خیلی راحت است . از این فرصت استفاده کنید . مطمئن باشید که فعالیت و کار در اجتماع برای زن یک حضور مخلصانه نیست . 

ما زن را وقتی بدون دلیل تقاضامند جلوه اجتماعی می کنیم این فقط به نفع مردان شهوت ران هست . مقام معظم رهبری به مسئولین گفته بودند که چرا ادارات ، زنان را منشی می کنند ؟ چرا پست ترین کارها را به زنان میدهند؟

************

 


بعضی ها وقتی گرفتار میشن میگن :

خدایا مگه من چیکار کردم که باید انقدر بدبختی بکشم 

اینا باید درست حرف بزننن 

باید بگن : 

مگه من بد نماز میخونم که اونقدر گرفتار-میشم .

************

با هر کسی که ازدواج کردی اون بهترین کسی بوده که خدا برات انتخاب کرده ..!

خب خدا بدونه تو داری می ری تو خونه ای که رشدت از بین میره خب نمیزاره ..!

ما توی روایات داریم که انتخاب همسر مهمه اما اون قدری که تو صداسیما میگن نیست !

...وقتی زیاد این حرف رو تو صداسیما بزنن

مردم کم کم به انتخابشون شک میکنن.. !

شک که کردن راحت دعوا میکنن ...

راحت که دعوا شد ...راحت طلاق گرفته میشه ...

************

اگر کسی به شما قولی داد، وفایش را از خدا بخواه . 

اگر کسی به تو خیانت کرد، جبرانش را از خدا بخواه . 

اگر کسی به شما خدمت کرد، تشکرش را از خدا بکن.

البته از خود افراد هم وفا و جبران بخواه و از خود افراد هم تشکر بکن ولی همیشه طرف اصلی خودت را خدا بدان که تو را دوست دارد .

************

 برای اینکه خدا را با چشم دلت ببینی ، غیر خدا را با چشم سرت کمتر نگاه کن . برای اینکه بتوانی با خدا بهتر درد دل کنی با دیگران درد دل نکن . برای اینکه بتوانی دلت را پر از محبت خدا کنی از محبت غیر خدا دلت را خالی کن .

************

محاله آدم بشه آدم مگر اینکه حقشو بخورن ... اگه کسی آنقدر زرنگ باشه که اصلا حقش خورده نشه که دیگه آدم نیست ، گرگه ... تا خوب بشی خدا 4 تا آدم قدر نشناس میاره میندازه جلوت تا حالتو بگیرند .... فکر کردی خدا میذاره قسر در بری ؟« لقد خلقنا الانسان فی کبد »

************

انسان موجودی تنهاست. 

کسی نمی‌تواند از تنهایی و غربت ذاتیش رهایی پیدا کند. 

خانواده و رفقا تا حدی می‌توانند این تنهایی و غربت را برطرف کنند ولی هیچگاه به طور کامل غربت انسان زائل نمی‌شود. 

خدا انسان را طوری آفریده که تنهاییش فقط با خدا برطرف بشود. 

از غربت و تنهایی گله نکنیم و آن را تقصیر این و آن نیندازیم.

************

این‌طوری امام زمان(عج) نمی‌آید... ظاهراً شما آقایان، الان خیلی اوضاع‌تان خوب است! می‌بینم که چهره‌های شما -ماشاءالله- حسابی گُل انداخته است! پس احتمالاً [حضرت] به این سادگی‌ها نمی‌آید! هر موقع ضجه زدی و زمین و آسمان را چنگ زدی و گفتی: «آقا جان! همه‌چیز تمام شد، دیگر پس کِی می‌آیی؟ مثل اینکه اصلاً دیگر نمی‌خواهی بیایی!» آن‌وقت است که آقا می‌آید. ولی الان که از سرِ سیری می‌گوییم: «اوضاع که خوب است، ان‌شاءالله آقا هم بیاید، بهتر بشود!» این‌طوری آقا نمی‌آید. من دارم طبق روایات به شما می‌گویم

************

ظاهرا خداوند متعال مقدر فرموده نسلی که در آخر الزمان در جامعه ی اسلامی بوجود می آید نسلی نورانیتر باشد . چون وقتی یک خانواده ی مومن به قصد ضرورت تکثیر نسل در امت اسلامی و اطاعت از رهنمود ولایت اقدام به فرزند دار شدن کنند ، قطعا این نیت در فرزندان آنها تاثیر خوبی خواهد داشت. شما در آینده شاهد این نسل نورانی خواهید بود 

************

محبت به دیگران علامت کم شدن خود خواهی است. هر چه دایره محبت از دوستان و آشنایان فراتر رود و غریبه ها حتی دشمنان را فرا گیرد از خودخواهی بیش تر فاصله گرفته ای . و هر چه از خود بیش تر فاصله گیری به خدا نزدیک تر شده ای.

************

وقتی دلت برای یک کار خوب تنگ میشود

حتما به سراغ آن کار خوب برو و انجام بده.

اما وقتی دلت برای یک کار بد تنگ شد

آن را به تاخیر بینداز و سعی کن از زیر حرف دلت فرار کنی.

این مهمترین رمز موفقیت در تعالی روح و مبارزه با هوای نفس است.

هوس‌های خوب دل ما الهامات الهی هستند ...

************

زن خلائي دارد و آن نياز به سرپرست است و وقتي سرپرست (واقعي و به معناي خاص كلمه ) نداشت به صورت بي حجابي طغيان مي كند . زن از مرد رياست و محبت مي خواهد . مردها نسبت به زنها بايد با مهرباني و وجدان برخورد كنند . خوشبخت ترين زن ، زني است كه از جانب مردش رياست و محبت داشته باشد . 

زن وقتي كه رياست مرد را نپذيرد ، آن مرد هم او را از محبتش محروم مي كند و نتيجه اش مي شود جامعه ي غربي كه با زن مثل دستمال كاغذي برخورد مي كند . چون مرد وقتي رياست نداشته باشد نمي تواند محبت كند چون زن استقلال دارد و رابطه اي ندارد .

************

اگر عاشق حق نشوی، 

گاهی از اوقات بین حق و باطل را تشخیص نمیدهی 

و این مجازات کسانی است که حق را شناختند، 

اما عاشق آن نشدند. 

************

آدم‌های مجرّد (خصوصاً آقایان) که به فکر تشکیل خانواده نیستند، چگونه می‌خواهند برای خودشان ثواب جمع کنند؟ اگر گناهانی که در معرضش قرار دارند را در نظر نگیریم، لااقل آنها با ازدواج نکردن، یک محیط خیلی خوب برای ثواب جمع کردن را از دست داده‌اند. گاهی اوقات آقایانی که دیر ازدواج می‌کنند ناشی از بی‌غیرتی دینی است، یعنی زیاد دنبال تقرب به خدا و کسب نور و معنویت نیستند. آدم متاهل نسبت به مجرد، خیلی می‌تواند از نظر معنویت و نورانیت بالاتر باشد.

************

زندگی پست و پلشت اینه که زن و مرد هی تو زندگی دنبال حق و حقوق خودشون باشن,بگن تو حق منو رعایت کردی,این کارو کردی,اونو انجام ندادی و...

ولی زندگی شوقی اینه زن و مرد مسابقه بدن تو خوبی کردن.اگه مرد خوبی کرد,زن خوبی نکرد,مرد قلبا خوشحال بشه,بگه آخ جون برنده شدم,من جلو زدم.الحمدالله همسری دارم که تو مسابقه اونو میبرم.

************

وقتی یک خانمی بگوید «من خانه‌دار هستم» مردم تصور می‌کنند او بیکار است و حرمت ندارد!

واقعش این است که اگر یک خانم بگوید: «من تحصیل کرده‌ام اما الان خانه‌داری را بر هر شغل دیگری ترجیح می‌دهم» او باید احترامش ده برابر شود، چون واقعاً آدم فهمیده‌ای است. خانه‌داری کار ساده‌ای نیست. البته بعضی‌ها با خانه‌داری، «حداقلی» برخورد می‌کنند و زیاد برایش وقت نمی‌گذارند ولی می‌شود با آن «حداکثری» برخورد کرد.

ثوابی که خانم می‌تواند از دادن یک لیوان آب دست شوهرش ببرد، آیا در جای دیگری می‌تواند ببرد؟!

************

شما راه تقرب به خدا و رسیدن به درجات عالی کمال را از کجا می‌خواهید پیدا کنید؟ از نماز شب؟ از صدقه دادن و کمک کردن به دیگران؟ از خدمت کردن به محرومین؟ از ایثار به مردم؟ بیشتر از همۀ این کارهای خوب، تعامل و رفتار درست با همسر و فرزندان در خانواده، به انسان نورانیت و معنویت می‌دهد. 

************

اگر مادر همیشه جلوی بچه‌ به پدر احترام بگذارد، این بچه به طور خودکار به پدرش احترام خواهد گذاشت. از سوی دیگر اگر پدر جلوی بچه‌ها راحت دلِ مادرِ خانواده را بشکند، بچه‌ها هم راحت دلشان می‌آید که این مادر را اذیت کنند. و الا اگر پدر خانواده لااقل جلوی بچه‌ها دلِ مادرِ خانه را نشکند و به او محبت کند، بچه‌ها هم دلشان نمی‌آید دل مادرشان را بشکنند.

************

مردان امتیازی که در مقابل زنها دارند زور و بازوی جسمی شان هست و زنها امتیازی که در مقابل مردان دارند احساساتشان هست . امتیاز زنها بهتر است یا امتیاز مردان؟ 

خب اگر امتیاز زنها ترجیح دارد چرا پنهانش می کنید . البته اگر زنی احساساتش را تکامل نبخشد و او را تربیت نکند دچار انحراف می شود .

اینکه زن نتواند جلوی احساسش را بگیرد بد نیست . کسی که احساسات درست دارد چرا باید جلویش را بگیرد مگر حضرت زهرا س گرفته بود.

************

البته مبارزه با هوای نفس سخت است. در حدیث قدسی چنین آمده است که: مردم یک‌بار می‌میرند ولی مؤمن به خاطر مبارزه با نفس و مخالفت با هوای نفسش روزی هفتاد بار می‌میرد.

************

ما برای این آفریده شده‌ایم که در خودمان تغییر و تفاوت ایجاد کنیم و از آن در جهت تولید ارزش افزوده کمک بگیریم. انسان تنها موجودی است که برای ایجاد ارزش افزوده توانمند شده است. مثلاً در حیات مادی خودش از گیاهان خشک و بلااستفاده، برخی صنایع دستی مانند سبد را درست می‌کند، که نوعی تولید ارزش افزوده است.

************

باید طوری زندگی کرد که زو جین حسرت دوران نامزدی و عروسی را نخورند . زندگی باید روز به روز شیرین تر و جذاب تر شود . اینکه در فیلم های سینمایی می خواهند جاذبه نشان بدهند و فقط از آغاز ارتباط یک دختر و پسر یا یک زوج حرف می زنند این سطح پایین درک انسانی کارگردانهای ما را نشان می دهد چون برایشان قابل تصور نیست که اگر از زندگی ای10 سال گذشت می تواند شرینتر از آغاز زندگی باشد . چون ندیده است ، درک نکرده ، شهود نکرده و برایش قابل تصور نیست . 

************

خیلی ها بلدند به غریبه که می رسند لبخند بزنند.

اگر راست می گویی وقتی به آن آدمی که تکراری است

می رسی، به پدرت، مادرت، همسرت و بچه هات لبخند بزن،

این نشان می دهد با ادب هستی.

آدمی که ادب نداشته باشد به آدم های تکراری لبخند نمی زند.

فقط برای غریبه ها لبخند می زند و تحویلشان می گیرد.

به تکراری ها که می رسد مثل ماست به آنها نگاه می کند

ادب، فقط احترام گذاشتن به غریبه ها و مردم کوچه و بازار نیست،

مؤدب کسی است که به آدمهای تکراری دور و برش،

لبخند بزندو احترام بگذارد.

برچسب ها : پناهیان , جملات طلایی , دروس معنوی , آداب زندگی , مومن واقعی ,

ارسال نظر برای این مطلب
(توسط : ذوالفقار) (تاریخ : 1393/7/18) (ساعت : 19:09)
ذوالفقار
سلام
مطالب عالین

اجرکم عندالله
پاسخ : سلام بر شما.
خب الحمدلله..
(توسط : آویزون) (تاریخ : 1393/7/15) (ساعت : 16:13)
آویزون
عالی بود.ممنون
پاسخ : از شما ممنونیم!

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
 • پیشنهادی
 • پربازدید
 • جدید
 • نظرات

درباره سایت


سلام و عرض احترام. هدف از ثبت این وبلاگ(با موضوع مرگ و قیامت)، ذخیره اخروی و استفاבه معنوی و ماבے و نیز اهمیت طرح کرבלּ مبحث مرگ و تاثیر مطلوب یاב آלּ بر روے زندگے است. ضمنا کپے از مطالب نیز بلامانع است. و مایل به تباבل لینک با سایت هاے ارزشے هستم. یه خواهش و این که ما رو از בعاے خیرتوלּفراموش نکنید. ************ چنین نیست (که انساלּ میپندارב! او ایماלּ نمیآورב) تا موقعے که جاלּ به گلوگاهش رسد، و گفته شوב: «آیا کسے هست که (این بیمار را از مرگ) نجات בهد؟!» و به جدائے از בنیا یقین پیدا کند، و ساق پاها (از سختے جانداבלּ) به هم بپیچد! (آرے) בر آלּ روز مسیر همه بسوے (בاבگاه) پرورבگارت خواهد بوב! ./ 【سـورۀ قیـامـﭟ】************ ---حضرت امیر المومنین علی علیه السلام فرموند:دو چیز را هرگز فراموش نکن.خدا را/مرگ را.------

آمار سایت

 • کل مطالب : 143
 • کل نظرات : 92
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 11
 • بازدید امروز :38
 • باردید دیروز : 16
 • گوگل امروز : 3
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 84
 • بازدید ماه : 356
 • بازدید سال : 7,004
 • بازدید کلی : 288,319
 • آرشیو

  لینک دوستان

  جستجو


  کدهای اختصاصی

  قرآن آنلاین

  صفحه خانگی کردن وبلاگ

  برای پخش موزیک وبلاگ, play کنید

  عضویت سریع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد